Dystrybutor
Dentysta
Odpowiem później
AnGer G&A - dental reconstruction products

Endo - Endolucent- Zastosowanie

ENDOLUCENT - światłoprzewodzący upychacz kanałowy. Wielofunkcyjne narzędzie przydatne w rekonstrukcji koronowo-korzeniowej.
Endolucent wykonany jest z przezroczystego poliwęglanu - przewodzi światło polimeryzacyjne wewnątrz kanału zęba.
Przydatny w przygotowywaniu wycisków do wkładów koronowo-korzeniowych.
Upycha wypełnienie.


Dostępny w 4 rozmiarach.

 

Zastosowanie w wypełnieniach kanałowych

Przygotować kanał zęba. Dobrać odpowiedni rozmiar upychacza Endolucent i wypełnić kanał wybranym materiałem. Wprowadzić Endolucent ruchem rotacyjnym prawo-lewo do kanału wypełnionego materiałem. Delikatnie stożkowaty kształt spowoduje, że w miarę zagłębiania Endolucenta w kanał materiał będzie dopychany do ścianek z coraz większą siłą, eliminując niebezpieczeństwo powstawania pęcherzyków powietrza. Krótko naświetlić rozpoczynając proces polimeryzacji. Następnie ruchem rotacyjnym usunąć Endolucent i kontynuować naświetlanie do pełnej polimeryzacji materiału.

 

Zastosowanie w wypełnieniach części koronowej zęba

Opracować ubytek. Dobrać odpowiedni rozmiar upychacza Endolucent. Wypełnić ubytek i rozpocząć ubijanie materiału główką Endolucenta, równocześnie rotując narzędziem między kciukiem a palcem wskazującym. Po zakończeniu wypełniania rozpocząć polimeryzację, kierując końcówkę lampy bezpośrednio na wypełnienie lub przykładając do cienkiego szpica upychacza. W przypadku drugiego rozwiązania, po wstępnym utwardzeniu wyjąć upychacz ruchem rotacyjnym, a następnie kontynuować polimeryzację bezpośrednio. 

 

Zastosowanie w przypadku perforacji kanału

Po wstępnych procedurach wypełnić kanał do poziomu poniżej perforacji. Dobrać odpowiednią wielkość Endolucenta i dopasować jego długość. Wprowadzić tak przygotowany Endolucent do kanału i wypełnić perforację zgodnie z procedurą.

Przedsiębiorstwo Produkcyjne AnGer G&A

wysoka jakość za przystępną cenę